Logo

ArmA 2, symulator pola walki wkracza na konsole

 Wymagania graczy wraz z postępem w dziedzinie gier rosną, stąd na rynku coraz więcej produkcji zahaczających o symulację. ArmA 2 to taktyczna strzelanina, która doskonale odwzorowuje nowoczesne pole walki.

Arma 2, Armed Assault Arma 2, Armed Assault

To nie produkcja, w której pojedynczym żołnierzem można masakrować całe armie. Gracz staje się trybikiem w wielkiej machinie wojennej, a zwycięstwo jest uzależnione od współpracy wszystkich jednostek.Akcja gry rozgrywa się w 2009 roku na terenach fikcyjnego państwa Chernarus. Oczywiście gracz wcieli się w żołnierza Marines i wraz z armią amerykańską będzie walczył o pokój w niespokojnym regionie. Fabuła gry jak widać nie należy do zbyt oryginalnych, ale w tego typu grach nie o to chodzi. Najważniejsze, że gra rzuca naszego bohatera w wir wojny, którą trzeba przeżyć. 

 
ArmA 2 kładzie potężny nacisk na realizm rozgrywki. Wszystkie bronie zostały wiernie odwzorowane, zarówno pod względem wyglądu jak i efektów towarzyszących ich wykorzystaniu. W trakcie rozgrywki gracz będzie przemierzał potężne mapy, na których będzie się można dowolnie przemieszczać. Sporą pomocą będzie możliwość skorzystania z dobrze znanych pojazdów wojskowych jak Hummer czy helikopter Black Hawk. Wygląd lokacji odwzorowuje krajobraz byłych państw bloku komunistycznego.
 
Podczas starć z wrogiem ważna jest współpraca ze swoimi towarzyszami. Początkowo gracz będzie tylko częścią drużyny, lecz w miarę rozgrywki stanie się dowódcą oddziału i będzie mógł wydawać rozkazy wykonując tym samym bardziej zaawansowane akcje taktyczne. Twórcy gry poprawili model fizyki świata oraz system zniszczeń obiektów względem pierwszej części. ArmA 2 stałą się jeszcze lepszą symulacją. Walki na polu bitwy jeszcze nie wyglądały tak realistycznie, a gracz nie powinien być zaskoczony sytuacją, gdy nie wiadomo skąd trafi go zabłąkany pocisk. 
 
ArmA 2 znalazła się już na komputerach PC, ale seria po raz pierwszy zadebiutuje na konsolach Playstation 3 i Xbox 360. Premiera nastąpi w listopadzie 2009, dzięki czemu już końcem roku konsolowcy będą mogli posmakować prawdziwej symulacji pola walki.  
 

Arma 2, Armed Assault Arma 2, Armed Assault
Arma 2, Armed Assault Arma 2, Armed Assault Arma 2, Armed Assault Arma 2, Armed Assault Arma 2, Armed Assault

2009-07-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
ArmA 2, symulator pola walki wkracza na konsole

Podobne artykuły i galerie