Logo

Forza Motorsport 2 - ekskluzywny symulator na Xbox 360

 Forza Motorsport 2, kontynuacja udanej gry wyścigowej stworzonej z myślą o konsoli Xbox 360. Podobnie jak na Playstation, Gran Turismo tak na konsoli Microsoftu magnesem na graczy jest seria Forza. Druga odsłona serii w pełni zasługuje na miano symulatora.

 
Gra oferuje bardzo realistyczny model jazdy, na nasze okrążenie mają wpływ takie czynniki jak temperatura opon czy zużywające się zawieszenie. Każde otarcie się samochodem o jakąś przeszkodę niesie za sobą zniszczenia, od małych otarć po ze złomowanie naszego auta. Przy pracach nad modelem jazdy twórcy współpracowali z prawdziwymi kierowcami wyścigowymi oraz inżynierami specjalizującymi się w poszczególnych dyscyplinach.
 

 Forza Motorsport 2  Forza Motorsport 2

Kolejnym mocnym atrybutem Forza Motorsport 2 jest wachlarz dostępnych samochodów. Ponad 300 samochodów do dyspozycji to wynik godny pochwały. W trakcie gry zasiądziemy za kierownicą takich marek jak Ferrari, Porsche czy Lamborghini. Oczywiście w samochodówce nowej generacji nie może zabraknąć modyfikacji aut. Każdy z tych 300 modeli możemy poddać tuningowi mechanicznemu oraz wizualnemu. Każdy może sobie przygotować swoje własne auto marzeń, którym poszaleje na torze.
 
W grze umieszczono blisko 60 tras posiadających swoja unikatową charakterystykę. Większość z torów zostało zaprojektowanych na potrzeby Forzy, ale trzynaście z nich to prawdziwe trasy przeniesione do gry. Wśród nich znajduje się m.in. sławny brytyjski tor Silverstone. Całość jest oprawiona nowoczesną grafiką perfekcyjnie odwzorowującą całe otoczenie oraz samochody. Twórcy postarali się także, aby gra współgrała z telewizorami HDTV i posiadacze tej technologii nacieszą się rozdzielczością 1280x720. Nie zabrakło oczywiście trybu multiplayer, w którym można się zmierzyć z graczami na całym świecie.
 

 Forza Motorsport 2  Forza Motorsport 2
 Forza Motorsport 2  Forza Motorsport 2  Forza Motorsport 2  Forza Motorsport 2  Forza Motorsport 2

2009-07-20 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Forza Motorsport 2 - ekskluzywny symulator na Xbox 360

Podobne artykuły i galerie