Logo

James Bond znika z rynku gier! Activision straciło licencję

Activision od wielu lat było posiadaczem licencji na produkcję i dystrybucję gier z Jamesem Bondem. Niestety kilka dni temu wszystkie tytuły poświęcone brytyjskiemu agentowi zniknęły z serwisów dystrybucji cyfrowej.
Zniknięcie tytułów z Jamesem Bondem nie było przypadkowe. Activision straciło licencję na markę przez co musiało zaprzestać dystrybucji tych gier. W efekcie zostały one usunięte z serwisów dystrybucji cyfrowej. To dość niespodziewany manewr, ponieważ podpisana w 2006 roku umowa miała obowiązywać minimum do 2014 roku.

James Bond: Blood Stone James Bond: Blood Stone


Co więcej ze sprzedaży zniknęła także wydana trzy miesiące temu gra 007 Legends. Nie wiadomo, co doprowadziło do zerwania umowy licencyjnej i zapewne prawdziwych powodów nigdy nie poznamy. Niestety gry z Jamesem Bondem nie cieszyły się wielką popularnością, co było spowodowane głównie ich słabą jakością. Kolejne produkcje były bardzo słabe i pozostawiały wiele do życzenia. Teraz pozostaje czekać na nowego wydawcę, który zdecyduje się pozyskać licencję na przygody Agenta 007.

James Bond: Blood Stone James Bond: Blood Stone
James Bond: Blood Stone

2013-01-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
James Bond znika z rynku gier! Activision straciło licencję

Podobne artykuły i galerie