Logo

LittleBigPlanet, wykreuj swój świat

 LittleBigPlanet platformówka, która zaserwowała graczom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. W tej grze to gracz decyduje, co się będzie działo i jak będzie wyglądać otoczenie. Gra została osadzona na niewielkiej planecie, która w miarę rozgrywki poszerza swoje granice.

 
W LittleBigPlanet przejmuje się kontrolę nad zabawnym stworkiem, którego celem jest życie na fantazyjnej planecie. Gracz kreuje cały świat, z początku posługuje się przygotowanymi przez twórców levelami a po zapoznaniu się z regułami obowiązującymi w grze sam przejmuje kontrolę nad dziełem stworzenia. Użytkownik będzie mógł tworzyć i układać elementy krajobrazu jak drzewa, owoce, piłki czy domki. Gracz posieje trawę, ułoży chmurki na niebie i rozstawi ślimaki, dzięki czemu nikt nie spotka dwóch takich samych światów. W trakcie rozgrywki nasza postać będzie zbierać specjalne przedmioty i radzić sobie z pokonywaniem przeszkód. LittleBigPlanet nie przypomina w żadnym stopniu tradycyjnych platformówek, tutaj nie ma klasycznych wrogów, z którymi musimy walczyć czy przygotowanych plansz, które trzeba przejść.
 

LittleBigPlanet LittleBigPlanet

Co ciekawe fantazyjny świat został oparty o prawa fizyki. Gracz używając różnych przedmiotów będzie w stanie przewidzieć ich zachowanie, podobnie w przypadku unikania przeszkód. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz może postępować w oparciu o sytuacje, które go spotkały w życiu codziennym. Największą frajdę gracze będą czerpać w trybie multiplayer gdzie będą mogli zwiedzać światy wykreowane przez innych graczy i drużynowo rozwiązywać łamigłówki logiczne. LittleBigPlanet została stworzona z myślą o konsoli Playstation 3 i szybko trafiła na szczyty list sprzedaży. Nowatorskie podejście do gatunku platformówek przykuło przed telewizory dziesiątki tysięcy ludzi.
 

LittleBigPlanet LittleBigPlanet
LittleBigPlanet LittleBigPlanet

2009-07-15 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
LittleBigPlanet, wykreuj swój świat

Podobne artykuły i galerie