Logo

Nadchodzi nowa gra z universum Baldur's Gate

Panującą ostatnio modę na retro da się odczuć także w gamingu. Dowodem na to są kolejne klasyki otrzymujące nowe wersje czy kontynuacje. Okazuje się, że firma Beamdog szykuje prawdziwą gratkę dla fanów klasyki gatunku RPG.
Wydawca niedawno opracował remake'i kultowego Baldur's Gate. Odświeżonych wersji doczekała się zarówno pierwsza, jak i druga część. Teraz przyszła pora na stworzenie pełnoprawnej odsłony sagi. I tak zapowiedziano oficjalnie nowy tytuł w universum Baldur's Gate!

Baldur's Gate Baldur's Gate

Beamdog od dłuższego czasu pracowało nad tajemniczym tytułem o nazwie roboczej Adventure Y. Dziś już wiadomo, że jest to kontynuacja sagi Baldur's Gate. Nowe RPG przeniesie graczy w czasy pomiędzy pierwszą i drugą odsłoną. W ten sposób twórcy załatają potężną dziurę historyczną w universum.
Równocześnie potwierdzono, że nie jest to Baldur's Gate III. Mimo to gracze trafia w dobrze znane krainy przedstawione w kultowych grach. Fabuła połączy gry, a całość zostanie przedstawiona za pomocą klasycznego dwuwymiarowego silnika. Dzięki temu Adventure Y będzie pasowało stylistyka do oryginałów. Wkrótce mają zostać zdradzone szczegóły produkcji.

Baldur's Gate Baldur's Gate
Baldur's Gate Baldur's Gate Baldur's Gate Baldur's Gate Baldur's Gate

2015-01-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nadchodzi nowa gra z universum Baldur's Gate

Podobne artykuły i galerie