Logo

Silent Hill Homecoming, koszmar porócił

Ciemność, poczucie osaczenia i rozchodzące się w powietrzu odgłosy cierpienia taka właśnie jest seria  Silent Hill. Survival-horror od Konami przez lata wyznaczał kierunek dla gatunku, przyprawiając przy tym graczy o stany przed zawałowe. Najnowsza część z powodzeniem kontynuuje tradycje rozpoczętą przez pierwszą część serii.

Silent Hill Homecoming Silent Hill Homecoming

Najnowszy Silent Hill opowiada o powrocie do domu żołnierza Alexa Sheparda, który trafia w rodzinnym miasteczku na prawdziwe piekło. Głównym zadaniem gracza jest odnalezienie zaginionego brata Alexa. Zadanie utrudniają liczne stwory broniące swojego miasta. Wrogowie zostali zaprojektowani z wielką fantazją i pojawiają się w grze w najmniej oczekiwanych momentach, większość z nich gracz będzie musiał pokonać za pomocą znalezionych broni takich jak siekierka czy rurka. Broń palna choć występuje to każdy nabój jest na wagę złota i wystrzelanie całego magazynku w podrzędnego potwora może nieść za sobą katastrofalne skutki. W trakcie gry bohater przemierzy wiele przerażających lokacji rozsianych zarówno w rodzinnym mieście Alexa jak i w tytułowym Silent Hill. Fani serii dobrze poczują się chociażby w słynnym szpitalu obecnym w serii od pierwszej części.

Silent Hill Homecoming Silent Hill Homecoming

Homecoming to zdecydowanie najbardziej zaawansowana graficznie część serii. Twórcy gry postanowili jak najrealistyczniej oddać pochłonięte przez zło, miasto. Także stwory mają się zachowywać tak jakby były prawdziwe. W piątej części Silent Hill zachowano sposób rozgrywki znany z poprzednich części, czyli bohater jest ukazany z widoku trzeciej osoby. Ścieżkę dźwiękową poraz kolejny skomponował genialny Akira Yamaoka. Homecoming trafił na sklepowe półki w Polsce w lutym 2009. Niestety dla osób nie znających języka angielskiego musimy zaznaczyć, że gra została wydana w oryginalnej wersji językowej.

Silent Hill Homecoming

Co jest magnesem przyciągającym ludzi do miasteczka Silent Hill? Gry z tej serii posiadają niesamowicie wciągającą fabułę, która zawsze popycha gracza do przejścia całej gry. Ponad to rewelacyjny klimat zagwarantowany przez efekty graficzne, psychodeliczną ścieżkę dźwiękową i odczówalny strach podczas gry. Silent Hill jest klasą samą dla siebie, wymaga nie tylko umiejętności radzenia sobie z przeróżnymi stworami ale także umiejętności rozwiazywania zagmatwanych łamigłówek.Silent Hill Homecoming został wydany zarówno na konsolę Xbox 360 jak i Playstation 3.


2009-07-11 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Silent Hill Homecoming, koszmar porócił

Podobne artykuły i galerie