Logo

SimCity - twórcy zapowiadają filtry graficzne dla daltonistów

SimCity będzie bardzo innowacyjne w porównaniu do poprzednich tytułów serii. W grze znajdzie się między innymi nowoczesna grafika i spora ilość filtrów graficznych. Twórcy zapowiedzieli nawet obecność trzech filtrów przeznaczonych dla osób z zaburzeniem rozpoznawania kolorów.
Oznacza to, że daltoniści będą mogli łatwiej rozpoznawać elementy gry. Dbałość o osoby z zaburzeniem rozpoznawania kolorów pojawiła się przez wzgląd na formę interfejsu. Kolory będą jego integralną częścią i posłużą do wskazywania różnych czynników. W trakcie produkcji twórcy uzmysłowili sobie, że nie wszyscy gracze będą w stanie skorzystać z gry w pełni komfortowo.

SimCity SimCity


Problem daltonizmu jest dość spory, ponieważ dotyczy około 5-6 procent graczy sięgających po SimCity. Nawet szef zespołu testerów posiada tą wadę wzroku, dzięki czemu tym lepiej udało się dopracować filtry. Trzy specjalne systemy wyświetlania dbają o różne formy wady wzroku. Dzięki nim osoby z zaburzeniami będą mogły się łatwiej rozeznać w trakcie rozgrywki. Takie postępowanie ze strony dewelopera zasługuje na duże uznanie.

SimCity SimCity
SimCity SimCity SimCity SimCity SimCity

2013-01-27 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
SimCity - twórcy zapowiadają filtry graficzne dla daltonistów

Podobne artykuły i galerie